Ubuntu LEMP auto installer

LEMP allows you to install your system quickly on your linux server. For now, only Ubuntu supports 18.04. The system is integrated with CloudFlare and Yandex Mail. In this case, the server is protected from DDOS attacks because the base address is unknown. Setup can be completed within 2 minutes.

Türkiye Servis Sağlayıcı Hizmet Haritası

Ülkemiz genel olarak internet altyapısı kötü durumda olduğunu düşünüyorum. Telekom firmaları kendi çözümlerini üretmek yerine yurt dışından alınan hazır çözümler sistemlerin stabil olamasını engelliyor ve yüksek maliyetinden dolayı yatırım yapılmasını zorlaştırıyor. Yetersiz yatırım ve düzensiz sistemler yüzünden ülkemizdeki birçok kullanıcı çağın oldukça gerisinde bir internet kullanımına sahipler.

Yeni hizmet almadan önce bu harita üzerinde gönüllü kişiler tarafından girilen verileri görerek en iyi hizmetin ne durumda olduğu ve servis sağlayıcılarının durumunu görmek için üretilmiş bir harita. Harita şuanda dijitaller.com üzerinde kullanıma açık bir şekilde .

Fikir sahibi = Ahmet ÖZER

Sayfaları hazırlayan ve proje destek veren = Serhat Yücel

Ulaşılabilir link = https://www.dijitaller.com/turknet-kalite-haritasi/

Gönüllü olarak sisteme bilgi geren herkese tekrardan çok teşekkür ederim.

İnet

Sometimes when users are developing projects, users may want to connect computers. The simplest is to develop a website on the local network, while the other user can not test it.

In our country, there is no ipv6 infrastructure, and sometimes we can not do port forwarding via modem because there are situations that are served as CGNAT.

With this service, users can connect with each other.

How does the system work?

Inet is actually a Teredo network. Inet service consists of DDNS and teredo server for teredo network.

https://intranet.ahmetozer.org

https://intranet.ahmetozer.org/guide

2-8 İndirme Yazılımı

1 Mayıs 2017 ile beraber akk düzenlemesi devreye girdi ve kullanıcıların 2-8 arası yaptığı indirme kotaya yansımıyor. Kullanıcıların geceliğin saat 2 de otomatik açılmasını sağlıyacağı bir sistem göremediğimden ben de bat ile bir script olarak yazdım.

Klavye Yardımcısı

Proje klavyemin bozuk olan 4 tuşu ile başladı. Bash dilinde program yazarken değişken olarak bir kod atarken $ işaretini kullanıyoruz fakat bunu yapmak için klavyemi kaldırıp laptobun dahili klavyesinden 4 basmak zor geldi. Autohotkey programı üzerinde bunu çözebileceğimi gördüm. Daha sonra klavye üzerinde tek tek yeni fonksiyonlar atadım ve şuanda Router projesine bağlı olan odamdaki lamba ve monitörleri birkaç tuş ile açıp kapatabiliyorum. Yazı yazarken yanlış yazmış olduğum kelimeleri de bu sisteme girerek yanlış yazmamın önüne geçmeye çalışıyorum.

Pagination


© 2022 All rights reserved.

Powered by Hydejack v7.5.0