2-8 İndirme Yazılımı

1 Mayıs 2017 ile beraber akk düzenlemesi devreye girdi ve kullanıcıların 2-8 arası yaptığı indirme kotaya yansımıyor. Kullanıcıların geceliğin saat 2 de otomatik açılmasını sağlıyacağı bir sistem göremediğimden ben de bat ile bir script olarak yazdım.

Klavye Yardımcısı

Proje klavyemin bozuk olan 4 tuşu ile başladı. Bash dilinde program yazarken değişken olarak bir kod atarken $ işaretini kullanıyoruz fakat bunu yapmak için klavyemi kaldırıp laptobun dahili klavyesinden 4 basmak zor geldi. Autohotkey programı üzerinde bunu çözebileceğimi gördüm. Daha sonra klavye üzerinde tek tek yeni fonksiyonlar atadım ve şuanda Router projesine bağlı olan odamdaki lamba ve monitörleri birkaç tuş ile açıp kapatabiliyorum. Yazı yazarken yanlış yazmış olduğum kelimeleri de bu sisteme girerek yanlış yazmamın önüne geçmeye çalışıyorum.

Alg Air

Due to the increased air pollution our cities are getting harder to breathe. This problem is bigger in city centers.

Home Router

İlk olarak projenin başlangıcı Raspberry pi üzerinde kurmuş olduğum hotspot ile oldu. Daha sonra modem üzerinde de aynı değişiklikleri yapmak istedim ama modem üzerinde bulunan firmware ve donanım desteği buna izin vermiyordu. İlerleyen zamanlarda Banana pi ile devam ettim.

ULTIMATEOS

An operating system that is trying to remove the negative thoughts on Linux. The operating system is designed so that it can be used by a normal user, but within the professionally developed users simple-to-use applications are integrated. There is also steam for game enthusiasts and Spotify for music lovers. The interface for windows users from basic desktop environment to Linux users is similar to windows. The Advanced desktop environment is designed with Gnome’s ease of use and the freedom and innovation of Linux in mind.

Pagination


© 2023 All rights reserved.

Powered by Hydejack v7.5.0