İnet

Sometimes when users are developing projects, users may want to connect computers. The simplest is to develop a website on the local network, while the other user can not test it.

In our country, there is no ipv6 infrastructure, and sometimes we can not do port forwarding via modem because there are situations that are served as CGNAT.

With this service, users can connect with each other.

How does the system work?

Inet is actually a Teredo network. Inet service consists of DDNS and teredo server for teredo network.

https://intranet.ahmetozer.org

https://intranet.ahmetozer.org/guide

2-8 İndirme Yazılımı

1 Mayıs 2017 ile beraber akk düzenlemesi devreye girdi ve kullanıcıların 2-8 arası yaptığı indirme kotaya yansımıyor. Kullanıcıların geceliğin saat 2 de otomatik açılmasını sağlıyacağı bir sistem göremediğimden ben de bat ile bir script olarak yazdım.

Klavye Yardımcısı

Proje klavyemin bozuk olan 4 tuşu ile başladı. Bash dilinde program yazarken değişken olarak bir kod atarken $ işaretini kullanıyoruz fakat bunu yapmak için klavyemi kaldırıp laptobun dahili klavyesinden 4 basmak zor geldi. Autohotkey programı üzerinde bunu çözebileceğimi gördüm. Daha sonra klavye üzerinde tek tek yeni fonksiyonlar atadım ve şuanda Router projesine bağlı olan odamdaki lamba ve monitörleri birkaç tuş ile açıp kapatabiliyorum. Yazı yazarken yanlış yazmış olduğum kelimeleri de bu sisteme girerek yanlış yazmamın önüne geçmeye çalışıyorum.

Alg Air

Due to the increased air pollution our cities are getting harder to breathe. This problem is bigger in city centers.

Home Router

İlk olarak projenin başlangıcı Raspberry pi üzerinde kurmuş olduğum hotspot ile oldu. Daha sonra modem üzerinde de aynı değişiklikleri yapmak istedim ama modem üzerinde bulunan firmware ve donanım desteği buna izin vermiyordu. İlerleyen zamanlarda Banana pi ile devam ettim.

Pagination


© 2024 All rights reserved.

Powered by Hydejack v7.5.0